Testuj zestaw przez 14 dni

Wiemy jak ważne jest sprawdzenie sprzętu przed jego zakupem, aby móc ocenić jego funkcjonalność, posłuchać brzmienia instrumentu, zwłaszcza kiedy ograniczona jest możliwość oceny naszych zestawów w sklepach stacjonarnych, umożliwiamy sprawdzenie naszych zestawów oraz w razie braku satysfakcji możliwość jego zwrotu.

Regulamin opcji "Testuj przez 14 dni".

Dostępna opcja "Testuj przez 14 dni", jest rozszerzeniem Prawa kupującego (konsumenta) do zwrotu.

Zgodnie z Art. 221 Kodeksu Cywilnego: Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową z wyjątkiem jedno osobowej działalności gospodarczej.

Kupujący (konsument) w większości przypadków ma prawo do odstąpienia od zakupu dokonanego u przedsiębiorcy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od momentu odebrania towaru. Jeśli się na to zdecyduje, powinien poinformować o tym sprzedającego – korzystając na przykład z udostępnionego formularza zwrotów, który jest dostępny po zalogowaniu na swoje konto.

Kupujący ma obowiązek odesłania towaru w ciągu 14 dni od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a sprzedający w tym samym czasie musi mu zwrócić pieniądze (jednak może się też wstrzymać ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania przedmiotu oraz sprawdzenia stanu technicznego zwracanego towaru).

Odstępując od umowy, kupujący odsyła towar na swój koszt. Sprzedający natomiast jest zobowiązany do zwrotu kosztu przedmiotu.

Warto zadbać o to, aby zwracany przedmiot był w takim samym stanie w jakim go wysłaliśmy Nie jest to oczywiście konieczne, ponieważ kupujący może zwrócić przedmiot nawet jeżeli go używał czy uszkodził.

Zgodnie z prawem kupujący „ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”. Oznacza to, że kupujący może wypróbować przedmiot w taki sposób, jaki zrobiłby to w sklepie stacjonarnym. Jeżeli jednak przekroczy ten dozwolony zakres sprawdzenia i przedmiot straci część wartości - zostanie uszkodzony, będzie nosił znaczące ślady używania, opakowania będą uszkodzone, możemy obciążyć kupującego kosztami za zmiejszenie wartości przedmiotu.

Jeśli decydujesz się na test zestawu i jego zwrot, prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na stan zwracanego zestawu, staraj się niczego nie uszkodzić, zachować opakowania w stanie oryginalnym.